8. Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite (Adventures)

BU SAYFADA ADVENTURES (65-72) CEVAPLARI VE SELF STUDY ACTIVITIES (139-143) CEVAPLARI TEK SAYFADA BULUNMAKTADIR. SAYFANIN SONUNA KADAR İLERLEYEREK TÜM CEVAPLARA ULAŞABİLİRSİNİZ…

Tutku Yayıncılık 8. Sınıf İngilizce Upswing English Student’s Book Ders Kitabının 6. Ünitesi olan Tourism (Turizm) Ünitesi cevaplarını burada bulabilirsiniz. Derslerinizde başarılar dileriz…

Adventures Cevapları, Sayfa 65 – 72

Self Study Activities Cevapları, Sayfa 139 – 143

sayfa 65

8 Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite

sayfa 66

sayfa 67

8 Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite

sayfa 68

8. Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite 68. SAYFADAKİ METNİN TÜRKÇESİ:  

Çin seddi ve Dubai’deki Burj Khalifa binası iki popüler turistik yerdir. Çin Seddi Burj Khalifa’dan  daha eskidir. Ayrıca daha ilginçtir. Orada saatlerce keyifle yürüyebilirsiniz. Burj Khalifa daha  modern ve daha uzundur. İçinde çok sayıda kafeler, restoranlar vardır. Bence ben, Burj  Khalifa’yı görmektense Çin Seddi’ni görmeyi tercih ederim çünkü Çin Seddi tarihi bir yapı ve ben tarih ve kültüre daha çok ilgiliyim.  

Sayfa 68’deki 2. aktivitede istenen yazı:

Last year in summer holiday, I went to Kapadokya and Pamukkale with my family. Kapadokya is in Nevşehir and Pamukkale is in Denizli. These places are very famous in Turkey and many people visit these places every year. I really like these places but I think, Kapadokya is a better place to visit. Because Pamukkale is a small place and there isn’t many activities to do. But Kapadokya is a very big place and there are many different activities to do. For example, you can fly in a hot air balloon, You can ride a camel, you can drive ATV, you can walk around and take photos of the beautiful view. 

sayfa 69 

8 Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite

SAYFA 69 AKTİVİTE 3’TE İSTENEN SUNUM İÇİN ; 

8 Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite

sayfa 70

Sayfa 70 deki metnin Türkçesi 

ADRENALİN TUTKUNLARI 

Ekstrem Sporları Dergisi olarak, Bay Clinton ve Bayan Miller ile ekstrem sporlar hakkında konuştuk. 

ES:         İp üzerinde yürümek çok tehlikeli bir spor Bay Clinton. Neden bu sporu yapıyorsunuz ve en mükemmel tecrübeniz neydi? En büyük tehlike nedir? 

Bay Clinton:        Şey, adrenalini seviyorum. İpin üzerine çıktığımda, tıpkı uzayda yürüyor gibi hissediyorum. Bu harika bir duygu. İki yıl önce, iki tepe arasında 600 metre yürüdüm. Bence bu, bu zamana kadar en harika tecrübemdi. Bu sporda en tehlikeli şey rüzgardır. Rüzgar estiğinde düşüp ölebilirsin bile. 

ES : Paraşütle yüksekten atlama nedir? Bu spora başlamak için bir bireyin hangi kriterlere sahip olması gerekir? Ve son sorum, ne kadar tehlikeli? 

Bayan Miller: Paraşütle yüksekten atlama sporunda, bir binadan, antenden veya tepeden atlarız. Atlayınca ilk olarak uçarsın ve sonra güvenli bir iniş için paraşütünü açarsın. Bu sporu yapabilmek için bir insanın yüzlerce saatlik bir paraşütle atlama tecrübesine sahip olması gerekir. NE kadar tehlikeli olduğuna gelirsek, her 2,317 atlayıştan 1’i ölüyor. Eğer paraşütünde bir problem var ise sona çok yaklaştın demektir. 

sayfa 71 

sayfa 72

8 Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite

8.Sınıf İngilizce Self Study Activities Cevapları 6. Ünite sayfa 139 – 143

Sayfa 139

Sayfa 140

8 Sınıf İngilizce Cevapları 6. Ünite

Sayfa 141

Aktivite A’daki konuşmanın Türkçe çevirisi SAYFA 141

Partick: Söylesene Rhonda, En çılgın macera hayalin nedir?  
Rhonda: İlginç bir soru! Sanırım en çılgın ayalim uzak doğu ülkelerine seyahat etmek.  
Partick: Uzak doğu ülkelerine seyahat etmek mi? İlk olarak hangi ülkeyi görmek istiyorsun?  
Rhonda: Önce Japonya’yı görmeyi tercih ederim çünkü Japonya’nın farklı bir yaşam tarzı var ve ülke hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorum.  
Partick: Anlıyorum. Peki ikinci tercihin?  
Rhonda: Bence Kamboçya’yı görmeyi tercih ederim.  
Partick: Kamboçya mı? Neden?  
Rhonda: Angkor Wat gibi birçok farklı tapınak var ve ben onları görmek istiyorum. 

Aktivite B’de yer alan konuşmanın Türkçe çevirisi SAYFA 141

Craig: Hangi sıra dışı sporu yapmayı tercih edersin?  
Rodney: Şey, Uçurtma sörfü yapmayı tercih ederim.  
Craig:  Neden onu tercih ediyorsun?  
Rodney: Çünkü bu sporu yaparkenki adrenalini seviyorum.  
Craig: Ben motor yarışlarını tercih ederim. Bana göre çok eğlenceli.

Sayfa 142

Aktivite 4 A, Metnin Türkçe çevirisi SAYFA 142

Tırmanışçının Dünyası Dergisi olarak, bu ayki sayımızda bir buz tırmanıcısı ile röportaj yaptık.  
CWM: Hiç tehlikeli bir durum yaşadın mı Whatt? Bu sporu yapmayı neden seviyorsun? 
Whatt: 4 yıl önce düştüm ve bacağımı kırdım, ama birkaç ay sonra tekrar başladım. Buz tırmanışında, genellikle donmuş şelalelere veya buzullara tırmanırız. Sanırım doğayı ve özgürlüğü seviyorum. Buz tırmanışı bana bu duyguyu beklediğimden fazla veriyor. 
CWM: Bu sporun zorlukları neler?  
Whatt: Çok fazla var. Yüzünüz donmuş bir şelalenin veya bir buzulun üzerinde saatlerinizi hatta günlerinizi geçirebilirsiniz. Düşündüğünüz tek şey tırmanmaktır. Ama her an düşebilirsiniz veya soğuk yanması yaşayabilirsiniz.  

CWM: Anlıyorum. Buz tırmanışı için ne tür ekipmanlara ihtiyacın var? 
Whatt: Özel ayakkabılara ihtiyacınız var. Onlara krampon diyoruz. Ayrıca özel termal kıyafetlere de ihtiyacınız var. Bilirsiniz yukarıda her zaman soğuktur. Özel bir kazmaya ihtiyacınız var. 55.8 cm uzunluğunda. Tabi ki buz vidalarına, halatlara ve güvenlik için bir kaska ihtiyacınız var.  
CWM: Okuyucularımız da bu sporu yapabilirler mi?  
Whatt: Tırmanış dersleri alabilirsiniz. Doğru eğitim ile eminim ki herkes yapabilir.  
CWM: Bize zaman ayırdığın için teşekkür ederiz. Whatt: Benim için bir zevkti. 

Sayfa 143

8.Sınıf İngilizce Self Study Activities Cevapları

Aktivite 5, A ve B ‘de yer alan metnin Türkçe çevirisi SAYFA 143

BÜYÜK BİR MEYDAN OKUYUCU : FELIX BAUMGARTNER  
Avusturya’lı adrenalin düşkünü Felix Baumgartner uzman bir paraşütçü. Carbon bir kanat kullanarak İngiliz Kanalı boyunca bir serbest düşüşü tamamladı. Felix 1969’da doğdu ve Avusturya, Salzbug’da büyüdü. Serbest düşüş ve helikopter uçurmanın hayalini kurardı ve televizyondaki astronotlar ona bir ilham verdiler. İlk olarak 16 yaşında serbest düşüş yaptı. Avusturya ordusu gösteri takımının bir üyesi olarak paraşüt yeteneklerini geliştirdi. Bir paraşüt uzmanı olmadan önce motosiklet tamirciliği yaparak geçiniyordu.  

Felix her zaman limitlerini zorlamak istiyordu. Tarihin en alçak paraşütle atlamasını gerçekleştirdi (Rio de Jeneryo’nun Kurtarıcı İsa Heykelinden), bir binanın tepesinden (Kuala Lumpur’daki Petronas Kulelerinden ve Taipei 101’den) atlayarak en yüksek paraşütle atlama rekorunu 2 kez gerçekleştirdi.  
Son olarak, Felix Baumgartner, uzayın ucundan dünyaya neredeyse 25 mil mesafeden atlayarak ve ses duvarını aşan tarihdeki ilk insan oldu.

8. SINIF —ÜNİTE 7 (Tourism) CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

8. SINIF İNGİLİZCE TÜM ÜNİTELERİN CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

8. SINIF YAZILI SORULARI İÇİN TIKLAYIN

TÜM SINIFLARIN İNGİLİZCE DERSİ CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

Link